Cijela obitelj skočila sa 7. kata, dječak jedini preživio: Motiv tragedije šokirao sve!

Djevojčica (8), dječak (15), njihovi otac i mama, kao i mamina sestra bliznakinja, skočili su sa sedmog kata zgrade u kojoj su živjeli.

Odrasli članovi obitelji, koji su odveli svoje najdraže u smrt skočivši sa balkona stana u Švicarskoj, planirali su taj događaj, rekli su istražitelji.

Slučaj samoubojstva četiri člana obitelji, koji je šokirao Švicarsku prošle godine, sada će biti zatvoren. Sa terase je skočilo pet članova, ali je jedan uspio preživjeti.

Policija je isključila bilo kakvu vanjsku intervenciju i kaže da odrasli, koji su se dvije godine ranije preselili u Švicarsku iz Francuske, nisu davali znake da razmišljaju o samoubojstvu.

Četiri člana porodice poginula su 24. ožujka prošle godine u gradu Montre na Ženevskom jezeru, navodi Telegraf.rs

Dječak je bio u komi, ali se sada potpuno oporavio od ozbiljnih ozljeda. Istražitelji kažu da se ne sjeća tog dana.

Forenzički dokazi nisu otkrili znakove borbe prije smrti, a obdukcija nije pronašla tragove droge, prenosi BBC.

Poslije godinu dana istrage, švicarske vlasti su rekle da su majka i njena sestra vjerovale u teorije zavjere i obitelj se spremala za apokalipsu.

Nakon smrti, policija je u njihovom stanu pronašla puno hrane, lijekova i higijenskih potrepština, pažljivo organiziranih i spakovanih. Porodica je rijetko izlazila napolje, a djeca su školovana kod kuće.

Dvije žene su sumnjale u vladu i lokalne vlasti, rekli su istražitelji, i odgajale su djecu da vjeruju da je svijet neprijateljsko mjesto.

Pandemija koronavirusa i rat u Ukrajini samo je pojačao njihova uvjerenja.

Pretragom njihovog stana otkriveno je da je kolektivno samoubojstvo pažljivo planirano, pa čak i uvježbavano.

Odrasli su navodno čekali pravi trenutak da odu u, kako su vjerovali, bolji svijet, daleko od ovog od kog su strahovali.

Tragično, ono što je izgleda izazvalo njihovu odluku bila je posjeta policije Montrea. Policajci su svratili tog jutra do njih kako bi podsjetili oca da ode na sastanak sa lokalnim obrazovnim vlastima, kako bi razgovarali o školovanju kod kuće njegovog sina, nakon što nije odgovorio na nekoliko pisama.

Nisu pustili policajce u stan, i 10 minuta kasnije, bili su mrtvi.

Švicarske vlasti pozvale su u utorak na poštovanje privatnosti sina koji je jedini preživio.

Facebook komentari


ABCPORTAL.info je news portal pokrenut idejom da u moru web portala i stranica na našem prostoru donese nešto drukčiji pristup odabiru informacija koje prezentiramo na našim stranicama.

Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvola izdavača!

Kontaktirajte nas: info@abcportal.info

Posljednji članci

©2025  Sva prava pridržava ABCportal.info