Lider HDZ-a BiH danas je boravio u Odžaku, gdje je u izjavi medijima kratko prokomentirao formiranje vlasti FBiH.
Čović je tako prokomentirao i pozive stranaka ‘osmorke’ da kod uspostave vlasti u Federaciji, visoki predstavnik Christian Schmidt dodatno intervenira.
– Ne vidim nijednog razloga. Mislim da je visoki predstavnik intervencijama uradio ono što je trebao. Mi ćemo vjerojatno u naredna dva dana imati predsjednicu Federacije i dva zamjenika koji će imati mandatara. Iće se u uspostavu Vlade. Ne vidim nijednog razloga da bilo tko intervenira, rekao je Čović.