“Djeluje da kontriram svima, ali…” – Šta nas čeka do kraja mjeseca: Sladić objavio prognozu

Nedim Sladić, poznati bh. meteorolog, oglasio se na društvenim mrežama gdje je govorio o vremenskim prilika koje nas očekuju do kraja siječnja.

On kaže kako ne vidi mogućnost za bilo kakvu “pravu zimu” do kraja ovog mjeseca, te da ćemo većim dijelom treće dekade siječnja imati temperature zraka malo iznad uobičajenih za ovo doba godina.

Sudeći prema njegovim najavama, ljubitelji zime i snijega uzalud se nadaju novim (ozbiljnijim) padalinama u narednim danima.

– Iskreno, ne očekujem ništa neuobičajeno i atipično za siječanj po pitanju vremena u narednom periodu. Uopćeno, djeluje na prvu kao da kontriram svima unazad 14 dana, ali zaista trenutno ne vidim niti jedan jasan i dovoljno snažan signal koji nas gura u pravu zimu.

PREMA VIKENDU JUGO

Iako trenutno hladna zračna masa vlada iznad naših područja, ona se polako povlači do sredine tjedna. S njom slabi i zračni pritisak pa će početnu vedrinu (po kotlinama i riječnim dolinama maskiranu često u nisku naoblaku) mijenjati sve dominantniji oblaci, a prema kraju radnog tjedna i padaline.

Kotline i riječne doline gotovo da ovu tranziciju neće niti primijetiti s obzirom na jednoličnu sivu nebesku masu. S izuzetkom prva dva dana ove radnog tjedna, veći dio treće dekade mjeseca temperature zraka su malo iznad uobičajenih sa dobom godine, tako da će većina dana imati vrijednosti temperatura zraka s pozitivnim predznakom.

O veljači je još rano, za sada, bilo šta reći, napisao je Sladić.

www.abcportal.info

Facebook komentari


ABCPORTAL.info je news portal pokrenut idejom da u moru web portala i stranica na našem prostoru donese nešto drukčiji pristup odabiru informacija koje prezentiramo na našim stranicama.

Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvola izdavača!

Kontaktirajte nas: info@abcportal.info

Posljednji članci

©2025  Sva prava pridržava ABCportal.info