Mladić samoinicijativno skočio s Plivskog vodopada i zadobio teške ozljede

Neposredno prije početka jubilarnog, desetog izdanja tradicionalnih skokova sa Plivskog vodopada u Jajcu, došlo je do nesreće u kojoj je teško ozlijeđen muškarac mlađe životne dobi.

Kako prenosi portal Jajce Online, D.M., koji nije bio prijavljen kao sudionik manifestacije, samoinicijativno je skočio s vodopada visokog oko 21 metar i pri tome zadobio teže tjelesne ozljede.

INTERVENIRALE SPASILAČKE SLUŽBE

Na mjestu događaja odmah su intervenirale dežurne službe Gorske službe spašavanja Jajce, ronilački tim “Shark” te služba Hitne pomoći, a pomoć je pružio i član ekipe Cliff Diving Battle, Danko Danguvić iz GSS-a Konjic.

Brzom reakcijom svih prisutnih ozlijeđeni je izvučen iz vode i prevezen u Dom zdravlja, a prema posljednjim službenim informacijama objavljenim na skokovima, D.M. je u stabilnom stanju.

Organizatori podsjećaju da je Plivski vodopad izuzetno zahtjevan i opasan skakački teren zbog svoje visine, jakog vodnog toka i stijena u zoni doskoka. Apeliraju na posjetitelje da se strogo pridržavaju sigurnosnih mjera te da skokove izvode isključivo iskusni i prijavljeni natjecatelji uz odgovarajuću pripremu i nadzor.

www.abcportal.info

Facebook komentari


ABCPORTAL.info je news portal pokrenut idejom da u moru web portala i stranica na našem prostoru donese nešto drukčiji pristup odabiru informacija koje prezentiramo na našim stranicama.

Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvola izdavača!

Kontaktirajte nas: info@abcportal.info

Posljednji članci

©2025  Sva prava pridržava ABCportal.info