Građanima se preporučuje da izbjegavaju boravak na otvorenom u neposrednoj blizini zahvaćenoga područja, da drže zatvorene prozore i vrata te prate informacije koje objavljuju nadležne institucije.
Na mostarskome deponiju Uborak jutros oko 9 sati izbio je požar, a prema posljednjim informacijama iz Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar, stanje na terenu je kritično. Gradom i cijelim gradskim područjem širi se dim i smrad paleži, navode vijesti.ba, podsjećajući kako je odlagalište smeća gorjelo i prošlog ponedjeljka.
“Prijava je zaprimljena u 9.15 sati, nakon čega je na teren izišlo petnaest vatrogasca sa šest-sedam vozila. Stanje je kritično, a vatra je zahvatila i bager”, rčeeno je Feni iz PVP-a Mostar.
Pomoć pri gašenju iz zraka pruža air-tractor.
Zbog požara na mostarskom odlagalištu komunalnog otpada na Uborku, koji gori od jutros u 9 sati, Služba civilne zaštite i vatrogastva Grada Mostara uputila je upozorenje lokalnom stanovništvu.
Građanima se preporučuje da izbjegavaju boravak na otvorenom u neposrednoj blizini zahvaćenoga područja, da drže zatvorene prozore i vrata te prate informacije koje objavljuju nadležne institucije.
Iz Služba civilne zaštite navode da su na gašenju požara angažirane vatrogasne kopnene i zračne snage.
Javnost se poziva na oprez i praćenje službenih obavijesti, uz napomenu da će o svakom eventualnom pogoršanju situacije građani biti pravodobno informirani putem službenih kanala.
Inače, prijam smeća otežan je već tjednima zbog političkih nesuglasica dok su mostarske ulice pune smeća.
www.abcportal.info