Osam ljudi poginulo je, a lokalni mediji govore da je moguće da je više desetaka ljudi ozlijeđeno
Osam ljudi poginulo je, a dvoje je hospitalizirano u petak kada se urušio dio krova na ulazu u željeznički kolodvor u Novom Sadu, rekao je ministar unutarnjih poslova Ivica Dačić.
Lokalne televizijske postaje prikazuju hitne službe na terenu, uključivo i medicinsko osoblje koje priprema nosila, piše Hina.
Ispred kolodvora nalaze se i bageri koji bi trebali otkopati ruševine. Lokalni mediji govore da je moguće da je više desetaka ljudi ozlijeđeno.
Očevitkinja urušavanja nadstrešnice željezničke postaje ističe da je sve odjednom palo. “U sekundi je sve odjednom palo. Prasak je bio strašan. Dan je lijep, u to vrijeme bilo je mnogo ljudi na stanici jer su polazili vlakovi za Beograd, a i “Soko” je kretao tada; bila je velika frekvencija ljudi. Bilo je i djece i starijih osoba koji su izašli zapaliti cigaretu. U roku od pet minuta stiglo je sedam vozila hitne pomoći, a došla su i tri vatrogasna vozila. Bilo nam je jasno da su ljudi zarobljeni. Buka je bila zastrašujuća, sve je palo u komadu, odjeknulo je kao bomba. Pomislila sam da je minirano”, kaže žena koja je svjedočila urušavanju, piše Nova.rs, prenosi Bljesak.
www.abcportal.info