Nakon više od mjesec dana štrajka prosvjetara danas je u prostorijama Vlade Županije Zapadnohercegovačke potpisan kolektivni ugovor koji su usuglasili predstavnici pregovarača Vlade i Sindikata zaposlenih u srednjim školama ŽZH.
Potpisivanje sporazuma je praktično i kraj ovog štrajka što znači da će odmah nakon potpisivanja kolektivnog ugovora u širokobriješkoj Gimnaziji biti hitno održana Skupština Nezavisnog sindikata uposlenih u srednjim školama u ŽZH koja bi trebala formalno potvrditi prekid općeg štrajka i obavijestiti ravnatelje škola da se nastava može nastaviti odmah u utorak.