Roger Federer i Serena Williams za većinu jesu najbolji trenisači u povijesti, no iako su zaradili stotine milijuna na turnirima, ni blizu nisu najbogatiji.
Federerovo bogatstvo se procjenjuje na 550, a Serenino na 250 milijuna dolara, ali to ih svrstava tek na treće i četvrto mjesto ukupno.
Najbogatija tenisačica svijeta je Jessica Pegula. Iako je trenutno treća na svijetu, bogatstvo Amerikanke je procijenjeno na čak 6,7 milijardi dolara.
Ona je kćerka 377. najbogatije osobe svijeta Terryja Pegule, te je s financijske strane osigurana do kraja života, no tenis igra zbog ljubavi prema sportu.
Na drugom mjestu nalazi se najbogatiji tenisač u povijesti, Ion Tiriac. Rumunj je igrao od 1968. do 1979. godine, najbolje mjesto mu je 19. na svijetu, a po završetku karijere postao je uspješan biznismen čije je bogatstvo sada procijenjeno na 2 milijarde dolara.
Nakon njih dvoje slijede Federer i Serena s već spomenutih 550 i 250 miliona, a među 10 najbogatijih su i Novak Đoković (220), Rafael Nadal (220), Marija Šarapova (180), Andre Agassi (175), Pete Sampras (150) i Andy Murray (100).