Mokro ponovno postaje mjesto gdje povijest izlazi iz knjiga i pretvara se u stvarni doživljaj.
Rimski dani Mokro nisu samo festival – to je vikend života u antičkom svijetu, u prirodi na više od 30 000 m², uz desetine tisuća posjetitelja koji potvrđuju da vrijedi doći.
Kao i prošle godine, festival u potpunosti priprema gotovo 200 vrijednih Mokrana koji mjesecima rade na organizaciji, scenografiji i sadržaju manifestacije. Organizatori su ove godine dodatno proširili festivalski prostor s prošlogodišnjih 15 000 m² na čak 30 000 m², uz bogatiju scenografiju, snažniji program te proširenu ponudu hrane i pića.
Posjetitelje očekuje više od 50 zona sadržaja za sve uzraste, među kojima su:
• gladijatorske borbe i prikazi rimske legije,
• legionarski kampovi,
• streličarske i antičke radionice,
• vatreni show i večernji glazbeni program,
• rimski sajam i antički zanati,
• rimski dvorac i veliki labirint
• obiteljska zona s 30 antičkih igara i drvenim vrtuljcima,
• konji, kočije, mozaici, keramika, kovači i klesari.
A tu je i novih 10+ zona iznenađenja.
Posebnost festivala je i autentičan povijesni prostor u kojem se održava – u neposrednoj blizini nalaze se ostaci rimske utvrde i ilirske gradine, starokršćanska bazilika s krstionicom te srednjovjekovni stećci.
Festival i ove godine nosi humanitarnu notu te ostaje projekt zajedništva, kulture i promocije lokalne baštine.
Organizatori se trude osigurati besplatan parking na preko 50 000 m² u blizini održavanja festivala kako bi mogli primiti sve zainteresirane uz adekvatan broj parking redara.
Mokro, Široki Brijeg
1. i 2.8.2026. od 15:00
Ulaz za posjetitelje je besplatan.
Posjetitelji će također imati mogućnost kampiranja u legionarskom kampu za što su dostupne ulaznice putem Entrio platforme po promotivnoj cijeni od 19 KM, dok je za djecu kampiranje besplatno(https://www.entrio.ba/event/legionarski-kamp-rimski-dani-mokro-32209

)Prijave za izlagače na sajmu su također otvorene: https://forms.gle/ydTgMbVjVGDzJXij7

www.abcportal.info