Županijski sud u Mostaru, postupajući po prijedlogu Županijskog tužiteljstva Hercegovačko-neretvanske županije, u kaznenom predmetu protiv osumnjičenog Anisa Kalajdžića, donio je rješenje kojim se osumnjičenom produžuje pritvor za tri mjeseca tako da može trajati najduže do 16. svibnja 2026. godine.
Kalajdžić se u pritvoru nalazi zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio kazneno djelo teško ubojstvo ženske osobe iz člana 166.a stavka 1. Kaznenog zakona Federacije BiH, u stjecanju s kaznenim djelom neovlašteno nabavljanje, držanje ili prodaja oružja ili bitnih dijelova za oružje, propisano članom 65. stavkom 1. točkom a) u vezi s članom 6. Zakona o oružju i streljivu HNK-a.
Pritvor je osumnjičenom produžen iz pritvorskih razloga iz člana 146. stavka 1. točaka c) i d) Zakona o kaznenom postupku Federacije BiH, priopćeno je iz Županijskog suda u Mostaru.
Podsjetimo, Kalajdžiću je određen jednomjesečni pritvor počevši od 16. studenog u 18:45 sati, kada je lišen slobode nakon što je, 45 minuta ranije, iz pištolja usmrtio Aldinu Jahić (32) iz Kalesije.
www.abcportal.info